Ana Sayfa
Eğitim Öğretim
Duygu Eğilim Merkezi
DUYGU EĞİLİM MERKEZİ (SAÜ-DEM)

DUYGU EĞİLİM MERKEZİ (SAÜ-DEM)

Duygu Eğilim Merkezi SAÜ – DEM

Saü Duygu Eğilim Merkezi olarak yeni bir eğitim ve öğretim yılına girmiş olmanın sizlerle ve öğrencilerimizle buluşmanın heyecan ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu yıl ki çalışmalarımızda da artarak devam edeceğini bildiğimiz desteğiniz bizim için çok değerli.

 “Duyguların ritmi mutluluğun ritmidir” diyor, duygusal zekası yüksek bireyler yetişmesi için gerekli olan adımların atılmasındaki kararlılığımızı devam ettiriyoruz. Saü Duygu Eğilim Merkezi olarak teknolojinin çıldırdığı bir yüzyılda, çocuklarımızın duygu eğiliminin ne denli önemli olduğu bilinci ve sorumluluğu ile hareket ettik. Son bilimsel gelişmeler ile beraber, zeka kat sayıları (IQ) kadar, duygusal zekanın (EQ) da ne kadar önemli olduğunu görerek “duygu eğilimini” hedef alanımız olarak seçtik.

Hayattaki başarılarımızda bize yön veren sadece bilgilerimiz değil. Belki de asıl yön veren, çok daha değerli olan duygularımız. Bu düşüncelerle “duygu ve duygu eğilimi” üzerinde çalışmalar yaptık. Soyut bir kavram gibi görünen duygularımızın, aslında soyut olmadığını ortaya çıkarmak istedik.

Öğrencilerimizin duygusal zekalarını arttıracak; kendi duygularını tanıyabilme (Öz bilinç), duygularıyla başa çıkabilme (Özdenetim), kendini harekete geçirebilme (Motivasyon), başkalarının duygularını fark etme (empati), ilişkilerini yürütebilme, iyimser olabilme (Sebat), becerilerini kazanmalarını sağlamak istedik.

Hedefimiz;

  • Sakarya Üniversitesi Vakfı özel okulları bünyesindeki tüm öğrencilerimizin hedeflediğimiz Duygu evrelerindeki eğilimlerini güçlendirmek,
  • Duygusal zekası yüksek bireyler, dâhiler yetiştirmek,
  • Duygu Eğilim Programının Türk Milli Eğitim Sistemine model olmasını ve bir disiplin haline gelmesini sağlamak.

Etiketler :

Saü Vakfı,

Saü Dem,

Duygu,

Eğilim,

Merkezi,