Cambridge ESOL

Cambridge ESOL

İngilizce Proficiency Sınavlarına Hazırlık Kulüpleri yürütülmektedir. Bir yabancı dilin ne derece iyi öğrenildiğinin anlaşılabilmesi için başvurulacak en güvenilir yöntem uluslararası geçerliliği olan sınavlarla öğrencilerin bilgilerinin sınanmasıdır. 


Bu bağlamda en yaygın olarak kullanılan sınavlar, Cambridge Üniversitesi tarafından hazırlanan Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages) sınavlarıdır.

 
Dünyaca ünlü Cambridge Üniversitesi bünyesinde yer alan UCLES (University of Cambridge Local Examinations Syndicate) departmanı tarafından hazırlanan İngilizce yeterlilik sınavları tüm dünya genelinde İngilizceyi yabancı dil olarak öğrenen öğrencilere uygulanır ve İngilizce eğitimine tüm dünya genelinde bir standart getirmeyi amaçlamaktadır. 


Cambridge Üniversitesi adına British Council tarafından düzenlenen İngilizce seviye tespit sınavlarının Cambridge Main Suite Examinations: gençler ve yetişkinler için tasarlanmış olup 4 ayrı seviyede (Flyers,KET, PET, FCE) düzenlenmektedir.Ayrıca Trinitiy Collage GESE Sınavları okulumuzda yapılmaktadır.