Ana Sayfa
Kurumsal
Başarılarımız
SAÜ VAKFI ÖZEL OKULLARI BAŞARILARI

SAÜ VAKFI ÖZEL OKULLARI BAŞARILARI

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ VAKFI ÖZEL OKULLARI
YILLARA GÖRE BAŞARI LİSTESİ

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okulları 2001 yılından bu yana eğitim-öğretim hizmeti vermektedir. Kurumumuzda öğrencilerimizin akademik, sportif ve kültür-sanat alanlarında göstermiş oldukları başarılar aşağıda sıralanmıştır.

2001-2002 Eğitim-Öğretim Yılı

Yıldızlar Badminton Sakarya İl  1.’liği

2002-2003 Eğitim-Öğretim Yılı

Yıldızlar Badminton Sakarya İl 2.’liği

2003-2004 Eğitim-Öğretim Yılı

Küçük Kızlar Masa Tenisi Sakarya İl 2.’liği

Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Serdivan İlçe 2.’liği

2004-2005 Eğitim-Öğretim Yılı

Küçükler Badminton Takım Sakarya İl 1.’liği

Yıldızlar Badminton Sakarya İl 3. ‘lüğü

2004-2005 eğitim-öğretim yılı mezunlarımız 62 öğrenci olup, 47 öğrenci üniversiteye yerleşmiştir. 7 öğrencimiz Mühendislik Fakültesine, 7 öğrencimiz Fen-Edebiyat Fakültesine, 13 öğrencimiz İşletme Fakültesine, 2 öğrencimiz Mimarlık Fakültesine, 2 öğrencimiz Güzel Sanatlar Fakültesine, 1 öğrencimiz Hukuk Fakültesine, 3 öğrencimi İletişim Fakültesine,  11 öğrencimiz Meslek Yüksek Okuluna ve 1 öğrencimiz Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleşmiştir.

2005-2006 Eğitim-Öğretim Yılı

Küçükler Badminton Sakarya İl 1.’liği

Yıldızlar Badminton Sakarya İl  2.’liği

Okullar arası Yüzme Sakarya İl 1.’liği

2005-2006 eğitim-öğretim yılı mezunlarımız 28 öğrenci olup, 18 öğrenci üniversiteye yerleşmiştir. 4 öğrencimiz Fen-Edebiyat Fakültesine, 6 öğrencimiz Mühendislik Fakültesine, 5 öğrencimiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesine, 1 öğrencimiz İletişim Fakültesine, 1 öğrencimiz Meslek Yüksek Okuluna, 1 öğrencimizde Açık öğretim Fakültesine yerleşmiştir.

2006-2007 Eğitim-Öğretim Yılı

Sakarya’nın değerleri ve Yılın Sporcuları Ödülü 1. ‘lik

Voleybol Genç Kızlarda Sakarya il ikinciliği, Basketbol Genç Erkeklerde Sakarya il 3.sü olmuştur

2007-2008-Eğitim-Öğretim Yılı

2007-2008 eğitim-öğretim yılı mezunlarımız38 öğrenci olup, 29 öğrencimiz üniversiteye yerleşmiştir. 10 öğrencimiz Mühendislik Fakültesine, 6 öğrencimiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesine, 3 öğrencimiz Fen-Edebiyat Fakültesine, 4 öğrencimiz İletişim Fakültesine, 2 öğrencimiz Meslek Yüksek okuluna, 1 öğrencimiz İç Mimarlığa, 2 öğrencimiz Açık öğretim ve 1 öğrencimiz de Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesine yerleşmiştir.

Kort tenisinde Sakarya İl 1.liği

Voleybol Genç Kızlarda Sakarya İl 1.liği

Voleybol Genç Kızlarda Marmara grup 2.liği.

2008-2009 Eğitim-Öğretim Yılı

Büyük Erkek Basketbol Ligi Sakarya İl 1.’liği

Yıldızlar Badminton Takım Sakarya İl 1.’liği

Küçük Badminton Takım Sakarya İl 2.’liği

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 9. Geleneksel Suluboya Resim Yarışmasında; 1.2.3. Sınıflar Kategorisinde Ömer Sina Türkmen (1/A) Sakarya İl 1.si, Rümeysa YAŞAR Sakarya İl 2.si,  Dilara Anabolu (3A) Mansiyon, Burcu Koşucuoğlu (3/A) Mansiyon,  Ecenur Turan (3/B) Seçici Kurul Özel Ödülü,  4.5. Sınıflar Kategorisinde; Nevin Yıldırım (5/B) Sakarya 1.si,  Elifnaz Özen (4/B) Sakarya 3.sü, 6.7.8. Sınıflar Kategorisinde; Zahit Berke Aygün (8/A) Sakarya 1.si, Gizem Şahin (8/B) Seçici Kurul Özel Ödülü, Erva Sevinç (8/B) BİLSEM (Bilim Sanat Merkezi) Özel Ödülü, Oğuzcan Toprakpalalı (8/A) Büyükşehir Özel Ödülü aldı.

2008-2009 eğitim-öğretim yılı mezunlarımız26 öğrenci olup, 22 öğrencimiz üniversiteye yerleşmiştir. 8 öğrencimiz Mühendislik Fakültesine, 1 öğrencimiz Mimarlık Fakültesine, 2 öğrencimiz Fen-Edebiyat Fakültesine, 2 öğrencimiz Hukuk Fakültesine, 5 öğrencimiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesine, 1 öğrencimiz Güzel Sanatlar Fakültesine, 2 öğrencimiz Meslek Yüksek Okuluna ve 1 öğrencimizde Açık öğretim Fakültesine yerleşmiştir.

SASEV (Sevgi ve Sağlık Dergisi) tarafından düzenlenen “Canım Annem” Resim Yarışmasında Gülin MERT başarı ödülü kazanmıştır.

2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı

Küçük Erkekler Basketbol Takım Sakarya İl 1.’liği

Sakarya Ulusal Egemenlik Haftası Minikler Basketbol Şenliği Sakarya İl 2.’liği

SBS Sınavında 500 Tam Puan Yapıp Türkiye Birincisi Olan Öğrencilerimiz

Zülâl ŞEN, Sinan Emre KOŞUNDA, Sait Emir ŞAHİN, Güldehan DURMAN, Furkan ODABAŞ

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 10. Geleneksel Resim Yarışmasında; 1.2.3. Sınıflar Kategorisinde;  Deniz Kurteş (3-B) Sakarya 1.si, Rabia Arife Sözbir (3-C) Sakarya 2.si, Cansu Ece Çilingir 2/A) Sakarya 3.sü, Ayşe Hayal Saraçoğlu  (3/B) BİLSEM (Bilim Sanat Merkezi) Özel Ödülü, 4.5. Sınıflar Kategorisinde; Aysu Yılmaz (5/C) Sakarya 2.si, 6.7.8. Sınıflar Kategorisinde; Itır Selin Palavı (7/C) Sakarya 2.si, Nevin Yıldırım ( 6-B) Mansiyon, Cansu Koşucuoğlu (8-A) Mansiyon, Gülşah Bakırtaş ( 7-C) Büyükşehir Özel Ödülünü aldı.

2009-2010 eğitim-öğretim yılı mezunlarımız 53 öğrenci olup, 34 öğrencimiz üniversiteye yerleşmiştir. 7 öğrencimiz Mühendislik Fakültesine, 16 öğrencimiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesine, 6 öğrencimiz Fen-Edebiyat Fakültesine, 1 öğrencimiz Eğitim Fakültesine, 1 öğrencimiz İletişim Fakültesine, 1 öğrencimiz Beden Eğitim Fakültesine ve 2 öğrencimiz Meslek Yüksek okuluna yerleşmiştir.

Toyota Firması tarafından düzenlenen “Trafikte Araçlar, Yayalar, Uyulması Gereken Kurallar” konulu Resim Yarışmasında öğrencimiz Gülin MERT 1.olmuştur.

Monami Resim Yarışmasında Gülin MERT madalya kazanmıştır

Şener Özler Çocuk ve Mimarlık tarafından 4.sü düzenlenen “Kültür ve Mekan” konulu Resim Yarışmasında öğrencimiz Gülin MERT’in eseri sergilenmeye değer görülmüştür

2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılı

‘’Yaşasın Cumhuriyet ‘’ konulu Resim Yarışmasında ödül kazanan öğrencilerimiz; Ecesu ÇEBER (1-B) -1.’lik, Görkem ÖNCÜ (2-B)  2.’lik, Yeşim DEMİR (5-A)  1.lik kazandı.

‘’10 Kasım‘’Konulu Resim Yarışmasında Ödül Kazanan Öğrencimiz, Yaren KAYA (2-A) 1.’lik kazandı.

Toyota A.Ş. Adapazarı’nın il genelinde personel çocuklarına düzenlediği ‘Türk ve Japon

Dostluğu’ konulu resim yarışmasında, (5-A) Dilara ANABOLU 3.lük kazanmıştır.

Jolly Tur’un Türkiye geneli düzenlediği “Hayalimdeki Tatil Yeri”  konulu resim yarışmasında, Ilgaz YIKILMAZ (4-C)   3.’lük, Yeşim DEMİR (5-A) 3.’lük elde etmiştir.  

“Verem Haftası” konulu Resim Yarışmasında, Aysu YILMAZ (6-B)  3.’lük elde etmiştir.

“Orman Haftası’’ Konulu Resim Yarışmasında, Nevin YILDIRIM (7-B) mansiyon ödülü almıştır.

“23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nedeniyle Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği canlı performans resim yarışmasında,1 ,2 ve 3. Sınıflarda : Sılanur CANBÜLBÜL (3-A) Sakarya İl 1.'si , Sudenaz CEYLAN (1-B) Mansiyon 2.'si; 4 ve 5. Sınıflarda : Ecenur TURAN (5-B) Sakarya İl 3.'sü,  Deniz KURTEŞ (4-B) Mansiyon 1.'si,  Yeşim DEMİR (5-A) Mansiyon 2'si ; 6., 7., ve 8. Sınıflarda : Nevin YILDIRIM (7-B) Mansiyon 3.'sü olmuştur.

İstanbul Mimarlar odası büyük kent şubesinin düzenlemiş olduğu resim yarışmasında, Yaren KAYA  (2-A)  Sergileme ödülü kazanmıştır.

Serdivan Belediyesinin düzenlemiş olduğu “Hayalimdeki Serdivan” konulu resim yarışmasında ödül kazanan öğrencilerimiz; Arda SOYDAN(Anasınıfı)  1.Lik, Ufuk GÜNGÖR (Anasınıfı) 2.'lik.;  İlköğretim 1.2.3. Sınıflar; Gülin MERT, 1.Lik,  İ.Ceylin YILMAZ 3.Lük

Ender Mağazaları ve Sakarya İl Milli Eğitim işbirliğiyle düzenlenen  ‘’Masal Dünyam’’ konulu Resim Yarışmasında; Deniz KURTEŞ (4-B) 2.lik elde etmiştir.

 Monami Resim Yarışmasında, Yusuf USTA (1-A)  Bisiklet Ödülü Kazanmıştır. Gülin MERT madalya kazanmıştır.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Toyota Türkiye Otomotiv işbirliğinde, “Trafikte Araçlar ve Yayalar, Uyulması Gereken Kurallar” konulu, İlköğretim 1. Sınıf öğrencileri arasında gerçekleştirilen resim yarışmasında öğrencilerimiz, Melda PAKSOY (1-A) ve Ataberk CEVAHİR (1-B) dereceye girerek altın ile ödüllendirildiler

Canım Annem” Resim Yarışmasında ödül kazanan öğrencilerimiz; Nazlıhan DEMİRALAY, Özge KOLİP, Ayşe Ece ÖZTÜRK, Ufuk Yavuz GÜNGÖR, Sinem YILDIZDAŞ, Nil KURAL

Küçük Erkekler Basketbol Ligi Müsabakaları Sakarya İl  2.’liği.

SBS Sınavında 500 Tam Puan Yapıp Türkiye Birincisi Olan Öğrencilerimiz, Ahmet Atıl AYGÜN ve Duru BAYINDIR

2010-2011 eğitim-öğretim yılı mezunlarımız 52 öğrenci olup, 24 öğrenci üniversiteye yerleşmiştir. 1 öğrencimiz Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık, 1 öğrencimiz Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliğine, 1 öğrencimiz Yıldız Teknik Üniversitesi PDR bölümüne, 7 öğrenci Mühendislik Fakültesine, 2 öğrenci İç mimarlığa, 3 öğrenci İktisadi İdari Bilimler Fakültesine, 6 öğrenci İletişim Fakültesine, 2 öğrenci Hukuk Fakültesine ve 1 öğrencimiz Fen-Edebiyat Fakültesine yerleşmiştir.

Şener Özler Çocuk ve Mimarlık tarafından 5.si düzenlenen “Çocuğun Renkli Dünyası” konulu Resim Yarışmasında öğrencimiz Gülin MERT’in eseri sergilenmeye değer görülmüştür

2011-2012-Eğitim-Öğretim Yılı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği “Yaşasın Cumhuriyet” konulu resim yarışmasında öğrencilerimiz; Ilgaz YIKILMAZ (5/B) Sakarya İl 1.si, Nevin YILDIRIM          (8/B) Sakarya İl 1.si, Yaren KAYA (3/A) Sakarya İl 2.si

Adapazarı Barosu’nun “Dünya Çocuk Hakları Günü” Dolayısıyla Düzenlediği “Adalet” Konulu Resim Yarışmasında Öğrencimiz,  Ceren KOÇAK (5/A) Sakarya İl  2.si

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünce düzenlenen “Verem Hastalığıyla Mücadele” Konulu Resim Yarışmasında öğrencilerimiz; Nevin YILDIRIM (8/B) Sakarya İl 1.si, Ilgaz YIKILMAZ (5/B) Sakarya İl 2.si

“21 Mart Dünya Ormancılık Günü” Nedeniyle Sakarya Valiliği, Milli Eğitim Müdürlüğü Ve Orman Bölge Müdürlüğü’nün Ortaklaşa Düzenlediği  “Orman Ve Yaşam” konulu Resim Yarışmasında Öğrencimiz, Aysu YILMAZ (7/B) Sakarya İl 3.sü

Goodyear Fab. Personel çocuklarına yönelik düzenlediği “İş Güvenliği” konulu Resim Yarışmasında öğrencimiz, Özge AKCANBAŞ (6/B)  ödüle layık görüldü.

"Polis Haftası" Nedeniyle Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Ortaklaşa Düzenlediği ‘Çocuk Gözüyle Polis’ Konulu Resim Yarışmasında Öğrencimiz, Birsu DEMİRKOL (7/B) Sakarya İl 2.si oldu.

Turizm haftası nedeniyle il genelinde düzenlenen resim yarışmasında, Beyzanur NÜKYEN (8/A) Sakarya İl 1.si oldu

İstanbul Mimarlar odasının Türkiye genelinde düzenlediği “Barış” konulu Resim Yarışmasında öğrencilerimiz; Ayşesu ÖZDOĞAN (1/A), Sudenaz CEYLAN (2/B), Gülce BALABAN (3/B), Nevin YILDIRIM (8/A) ödül almışlardır.

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Geleneksel Canlı Performans Resim Yarışmasında öğrencilerimiz; Nevin YILDIRIM (8/A) Sakarya İl 1.si, Sılanur CANBÜLBÜL (4/A)Mansiyon.

Pepeonun düzenlediği Türkiye Geneli Resim Yarışmasında Öğrencilerimiz; Yeşim DEMİR (6/B), Ecenur ACAR (7/A),  Nevin YILDIRIM (8/B), Aysu YILMAZ (7/B) ödül kazandı.

Ender Mağazasının İl Genelinde Düzenlediği “Ben Büyüyünce” Konulu Resim Yarışmasında Öğrencimiz, Yeşim DEMİR  (6/B)  Sakarya İl 3.sü oldu.

Carrefour ve İl Milli Eğitimin il genelinde düzenlemiş olduğu “Benim 23 Nisanım” konulu resim yarışmasında öğrencilerimiz; Ecenur ÇEBER (2/B) Sakarya İl 1.si, Deniz KURTEŞ (5/B) Sakarya İl 3.sü oldu.

Toyota A.Ş.’nin İl genelinde 1. Sınıflara yönelik düzenlediği “Trafikte Uyulması Gereken Kurallar” konulu Resim Yarışmasında ödül kazanan öğrencilerimiz; Ayşesu ÖZDOĞAN (1/A), Recep D.BALABAN (1/B), Ela AKAR  (1/A).

Serdivan Belediyesinin Düzenlemiş Olduğu “Gelişen Serdivan” Konulu Resim Yarışmasında Ödül Kazanan Öğrencilerimiz; Kayra KÖKÇÜ (6 YAŞ), Pelin YILDIZDAŞ (6 YAŞ), Ece Zehra KESKİN (6 YAŞ), Mine ÇELEN (3/B) 2.’lik elde etti.

Belarus’da düzenlenen “In My Homeland” konulu Uluslararası Resim Yarışmasında öğrencilerimiz; Emre FİLİZ (7-A) ve Nevin YILDIRIM (8-B)  başarı ödülü kazandılar.

Monami A.Ş’nin Türkiye genelinde düzenlediği “Çocuk ve Çevre” konulu Resim Yarışmasında başarı ödülü kazanan öğrencilerimiz; Biricik AKYOL, Umut ÖZDEMİR, Bensu Ece YEŞİLTAŞ, H.Efe KIRMIZI, Ahmet Tarık YİĞİT, Hasan Kayra KÖKÇÜ, Enes Kaan TOZAN, Arda AKSAKAL, Özge KOLİP, Kaan EMİR ERÖZ, Ömer KIYAK, Tuna ÇELİK, Sude ANILMIŞ, Alperen GERİ, Zehra SANCAKLI, Kaan LEVENT, Bartu GÖREN, Kerem KOÇAK, Ecem AKGÜN, Simay ODABAŞI, Kerem SANCAKLI, Naz GÜLTEKİN, Zeynep KARADENİZ,  Ahsen Naz AYDIN, Melek PAKSOY ve Gülin MERT Madalya almışlardır.               

Açı Yayınlarının Türkiye genelinde düzenlemiş olduğu “Yerli Malı Üretelim Yerli Malı Kullanalım” konulu Resim Yarışmasında ödül kazanan öğrencilerimiz; Yasemin ZORSU (6-A),  Aysu YILMAZ (7-B), Duygu YILMAZCAN(4-B)

2011-2012 eğitim-öğretim yılı mezunlarımız 74 öğrenci olup, 51 öğrenci üniversiteye yerleşmiştir. 1 öğrencimiz Türkiye 79. su olarak Psikoloji bölümüne, 1 öğrencimiz de Türkiye 1117. si olarak Tıp Fakültesine yerleşmiştir. 5 öğrencimiz Hukuk Fakültesine, 22 öğrencimiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesine, 11 öğrencimiz Mühendislik Fakültesine, 1 öğrencimiz Fizyoterapi bölümüne, 1 öğrencimiz Fen-Edebiyat Fakültesine, 3 öğrencimiz İletişim Fakültesine, 2 öğrencimiz Mimarlık Fakültesine, 1 öğrencimiz Amerika’da IUPUI PURDUE Üniversitesine, 1 öğrencimiz Cambridge Üniversitesine, 2 öğrenci Meslek Yüksek okuluna yerleşmiştir.

Basketbol Genç Erkeklerde Sakarya İl 4.lüğü

2.Geleneksel Avrupa Wushu Şampiyonasında milli sporcularımız Hüseyin İNCİ ve İnci İNCİ Avrupa 2.si, Yusufhan İNCİ Avrupa 5.si olmuştur.

Şener Özler Çocuk ve Mimarlık tarafından 6.sı düzenlenen “Barış” konulu Resim Yarışmasında öğrencimiz Gülin MERT’in eseri sergilenmeye değer görülmüştür.

Türkiye Makine Mühendisleri Odası Sakarya İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Geleneksel 6. “Şener ÖZER Çocuk ve Mimarlık” Resim yarışmasında Gülin MERT dereceye girmiş ve eseri sergilenmiştir.

2012-2013 Eğitim-Öğretim Yılı

“29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında İl genelinde düzenlenen “Yaşasın Cumhuriyet”  konulu Resim Yarışmasında; Birce AYTEKİN (7/A) Sakarya İl 1.si, Öykü ŞENOL (2/A) Sakarya İl 3.sü olmuştur.

“10 Kasım Konulu” Resim Yarışmasında, Yaren KAYA (4/A) Sakarya İl 1.si olmuştur.

Goodyear tarafından İl genelinde personel çocuklarına yönelik düzenlediği “Önce Güvenlik”  konulu resim yarışmasında, Ufuk GÜNGÖR (2/A) Sakarya İl 1.si olmuştur.

“24 Kasım Öğretmenler Günü”  Konulu Resim Yarışması, Ayşesu ÖZDOĞAN (2/A) Sakarya İl 1.si olmuştur.

Orman Haftası Etkinlikleri Kapsamında İl Genelinde Düzenlenen Resim Yarışmasında; Emine Nur KADİROĞLU (2/B) Sakarya İl 2.si, İrem Ceylin YILMAZ (3/A) Sakarya İl 3.sü olmuştur.

“Polis Haftası” Etkinlikleri Kapsamında İl Genelinde Düzenlenen Resim Yarışmasında, Birce AYTEKİN (7/A) Sakarya İl 3.sü olmuştur.

“Yaşadığım Yer Serdivan” Konulu Resim Yarışmasında;  Ezgi ÇALIŞKAN (6/Yaş) 1.lik, Yağmur KÖROĞLU  (6/Yaş)  2.lik,    Yusuf USTA  (3/A)  1.lik, Naz GÜLTEKİN  (2/B) 2.lik, Gizem KÜÇÜK (5/C) 2.lik elde etmiştir.

“Hayalimdeki 23 Nisan” Konulu İl Genelinde Düzenlenen Resim Yarışmasında, Bensu Ece YEŞİLTAŞ (2/A) Sakarya İl 1.si olmuştur.

“Benim Tatilim Konulu” İl Genelinde Düzenlenen Resim Yarışmasında, Mustafa GÜNGÖRDÜ  (4/A) Sakarya İl 1.si olmuştur.

Sakarya Büyük Şehir Belediyesi İl Genelinde Düzenlediği Canlı Performans Resim Yarışmasında; Mustafa Alper ELTURAN (1/B)  Özel Ödül, Ayşesu ÖZDOĞAN (2/A)  Mansiyon Ödülü, Sılanur CANBÜLBÜL (5/A)  Başarı Ödülü, Aysu YILMAZ (8/B)  Mansiyon Ödülü,   

İstanbul Mimarlar Odasının Ülke Genelinde Düzenlediği “Kentim Ve Oyunum” Konulu Resim Yarışmasında; Gökhancan OZAN KURT (6/Yaş)  Ödül,  Özgü ÇAKIR (6/Yaş) Ödül, Melek YILDIZ Sergileme, Ege PİROĞLU    Sergileme,

Toyota Trafik Konulu İl Genelinde Düzenlenen Resim Yarışmasında; İremsu AŞLAKÇI (1/A) Ödül, Melek PAKSOY (1/ B) Ödül, Zeynep Sude YAPRAK (1/C)  Ödül

Monami “Çocuk Ve Çevre” Konulu Türkiye Geneli Resim Yarışmasında; Burak ÇALIŞKAN, Arda Naci BODUR, Defne ÖRNEK, Ezgi BOSTANCI, Zeynep Naz AKBABA, Emre ATASOY, Eda Dila GÖKÇEK, Elçin ERASLAN, Aden ÇAKMAK, Tuana KUBİLAY, Umut ÖZDEMİR, Zehra KANSU, Kerem GÜLEÇ Madalya ve ödül almışlardır.

Açı Yayınlarının Düzenlemiş Olduğu ‘’Kültürel Mirasımıza Sahip Çıkalım’’ Konulu Resim Yarışmasında; Birce AYTEKİN (7/A), Gizem KÜÇÜK (5/C),Deniz NAZ ALTAŞ (6/B)  ödül kazanmışlardır.

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesinin Düzenlediği Resim Yarışmasında; Naz GÜLTEKİN (2/B), Recep BALABAN (2/B), Emine Nur KADİROĞLU (2/B), Zeynep TURAN (5/C) Ödül almışlardır.

SBS Sınavında 500 Tam Puan Yapıp Türkiye 1.si Olan Öğrencimiz, Yağmuray SARI

Selen DÖĞER öğrencimiz Balkan Tekvando Şampiyonu olmuştur.

2013-2014-Eğitim-Öğretim Yılı

“Yaşanabilir Bir Dünya Resmediyorum” Konulu Türkiye Geneli Resim Yarışmasında, 5/A Sınıfından Mustafa GÜNGÖRDÜ, 7/B Sınıfından Deniz Naz ALTAŞ Ödül Kazanmıştır.

Yaşasın Cumhuriyet’’ Konulu İl Genelinde Düzenlenen Resim Yarışmasında, 3/B sınıfından Recep Doğukan BALABAN Sakarya İl 3. sü olmuştur.

“Güvenilir Gıda Konulu” Türkiye Geneli Resim Yarışmasında; 5/B Sınıfı Öğrencilerimiz Gülin MERT Türkiye 1.si,  Asya ERSOY Türkiye 3.sü olmuştur. 

Goodyear A.Ş.’nin Personel Çocuklarına Yönelik Yaptığı Önce “İş Güvenliği” Konulu  

İl Geneli Resim Yarışmasında, 3/A Sınıfı Öğrencisi Alya BERBEROĞLU 1.Lik Ödülü Kazanmıştır.

Monami A.Ş Türkiye Genelinde Düzenlemiş Olduğu “Çocuk Ve Çevre” Konulu Resim Yarışmasında Ödül Kazanan Öğrencilerimiz; Hüsna Öykü SÖNMEZ, Zeynep ÇATAK, Arda Naci BODUR, Alptuğ YILDIZ, Yasemin Ela KURTEŞ,     İklim Özge CAN, Erdinç KÖYLÜ,  Sude ANILMIŞ, Beyza KÖKER, Yusuf UYSAL (Madalya), Utku KURTDERE  (İpad), Alptuğ TAŞKIN ve Gülin MERT Madalya kazanmıştır.

Ender Mağazalarının İl Genelinde Düzenlediği “Su Tasarrufu” Konulu Resim Yarışmasında; Bensu Ece YEŞİLTAŞ  (3/A) Sakarya İl  2.si

Ada AVM’nin İl Genelinde Düzenlediği “23 Nisan Coşkusu” Konulu Resim Yarışmasında, Ceren KOÇAK (7/B) Sakarya İl 1.si

İstanbul Mimarlar Odasının Türkiye Genelinde Düzenlediği Resim Yarışmasında;  Ozan KURT, Alya Saba GÜRSOY, Ceren ÇETİNKAYA, Zeynep SOLMAZ ödül almaya, Aden ÇAKMAK, Umut ÖZDEMİR, Ceyda KAHRAMAN Sergilemeye değer bulunmuştur.         

Toyota A.Ş ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün İl Genelinde Düzenlediği “Trafik” Konulu Resim Yarışmasında; Ezgi ÇALIŞKAN (1/A), Nazlı BATUBOYLU (1/B) ödül kazanmışlardır.

“23 Nisan Kupası” Minikler Masa Tenisi Sakarya İl 1.’liği.

TEOG Sınavında Sakarya İl Birincisi Olan Öğrencimiz; Dilara ANABOLU

‘’Yaşanabilir Bir Dünya Resmediyorum’’ Konulu Türkiye Geneli Resim Yarışmasında, 5A Sınıfından Mustafa GÜNGÖRDÜ, 7B Sınıfından Deniz Naz ALTAŞ Ödül Kazanmıştır.

‘’Yaşasın Cumhuriyet’’ Konulu İl Genelinde Düzenlenen Resim Yarışmasında, 3B sınıfından Recep Doğukan BALABAN 3. lük ödülü kazanmıştır.

2013-2014 eğitim-öğretim yılı mezunlarımız 67 öğrenci olup, 40 öğrenci üniversiteye yerleşmiştir. 4 öğrencimiz Mühendislik Fakültesine, 20 öğrencimiz İktisadi İdari Bilimler Fakültesine, 4 öğrencimiz Fen-Edebiyat Fakültesine, 2 öğrencimiz İletişim Fakültesine, 4 öğrencimiz Meslek Yüksek okuluna, 2 öğrencimiz Mimarlık Fakültesine, 1 öğrencimiz Besyo, 1 öğrencimiz Hukuk Fakültesine, 1 öğrencimiz Açık öğretim Fakültesine ve 1 öğrencimiz Bülent Ecevit Üniversitesi Diş hekimliği bölümüne yerleşmiştir.

Kaan AKÇAY adlı öğrencimiz Gençler Yüzmede Sakarya İl 3.sü,

Sakarya Genç Erkek Basketbol il 1.si,

Masa Tenisi Genç Kızlar Sakarya İl 1.si

Masa Tenisi Genç Kızlar Marmara Grup 1.liği,

Masa Tenisi Genç Kızlar Türkiye 2.liği,

Basketbol Genç Erkekler Sakarya İl 2.liği,

Kort Tenisi Genç Kızlar Sakarya İl 2.liği,

Karate Komite Genç Erkekler 65 kilo Sakarya İl 2.liği, 

Güreş Genç Erkekler 85 kilo Sakarya İl 2.liği, 

Bilek Güreşi Genç Erkekler: Sakarya İl 1.liği,

 Milli Takım Genç Kızlar Hilal Türkkan Avrupa Şampiyonu,

Milli Takım Kürek Gençler Şampiyonası Milli Takım Genç İki Tek Kategorisinde Öğrencimiz Kaan Bağ Zagrep’te,  1.lik kazanmıştır.

2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı

Ortaokul Kız Voleybol Takımımız Sakarya 2. Küme grup birincisi oldu. 

Ortaokul Kort Tenisi Kız Tenis Sakarya İl 4.sü oldu.

7 yaş grubu Türkiye geneli tenis turnuvasında 1.Sınıf öğrencimiz Yunus Emre KILIÇ 1. nci oldu.

 Yüzmede Utku KURTDERE,  100 m sırt Sakarya İl 1.si, 200 m Serbest Sakarya İl 2.si,  200 m karışık Sakarya İl 1.si, 50 m Sırt Sakarya İl 2.si.

Yüzmede Nilda Ceren BAYCAN, 100 m Kurbağa Sakarya İl 3.sü, 50 m Kurbağa Sakarya İl 3.sü,  50 m serbest Sakarya İl 4.sü,  50 m Sırt Sakarya İl 4.sü.

Masa Tenisi Federasyonu Turnuvası Okullar arası Yıldızlar kategorisinde Cemre GİRAY Ferdi Sakarya İl 1.cisi

Atletizmde, Melek Nur ÜNVERİN Uzun Atlama Sakarya İl 1.si, 100 m Koşu Sakarya İl 4.sü.

BEBESTAD Atletizm çocuk oyunları İlçe müsabakalarında Serdivan ilçe 2.liği.

Ortaokul Erkekler Basketbol 2. Küme İl Birinciliği.

Kızlar Masa Tenisi Federasyonu Teşvik Turnuvası Okullararası Ferdi müsabakalar Cemre GİRAY Sakarya İl 1.cisi.

Sonbahar Satranç Turnuvası Yıldızlar Sakarya İl 1.liği.

1. JOLLY TUR’unTürkiye Geneli Resim Yarışmasında, 2-A sınıfından EMEL İKLİM CAN 2.lik ödülü kazanmıştır.

İl Genelinde Düzenlenen Resim Yarışmasında, 2-C sınıfından Ceren GÜNDÜZ 2.lik ödülü kazanmıştır.

Polis Haftası Kapsamında Düzenlenen Resim Yarışmasında, 1-A sınıfından Reyhan Nilsun ÖZLER çeyrek altın kazanmıştır.

Mimarlar Odasının Düzenlenen Resim Yarışmasında; 2-A sınıfından Berre Naz TOPER ödül kazanmıştır. 1-A sınıfından Yağmur YAŞLICA sergileme ödülü kazanmıştır. 6-B sınıfından Asya ERSOY sergileme kazanmıştır.

Mimarlar Odasının Türkiye Genelinde Düzenlenen Resim Yarışmasında, 6-B sınıfından Ekrem USTA ilk 10 içine girerek ödül kazanmıştır.

2014-2015 eğitim-öğretim yılı mezunlarımız 41 öğrenci olup, 30 öğrenci üniversiteye yerleşmiştir. 1 öğrencimiz Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümüne, 8 öğrencimiz Mühendislik Fakültesine, 1 öğrencimiz Mimarlık Fakültesine, 10 öğrenci İktisadi İdari bilimler Fakültesine, 2 öğrenci Gastronomi Bölümüne, 4 öğrencimiz İletişim Fakültesine, 1 öğrencimiz Psikoloji bölümüne, 2 öğrencimiz Meslek Yüksek okuluna ve 1 öğrencimiz YÖS sınavı ile Almanca Mütercim Tercümanlık bölümüne yerleşmiştir.

Masa Tenisi Genç Kızlar Sakarya il 1.si,

Masa Tenisi Genç Kızlar Marmara grup 1.si,

Masa Tenisi Genç Kızlar Türkiye 3.sü, 

Yüzme Genç Kızlar 100 mt Kelebek Sakarya İl 2.si,

Karate Komite Genç Erkekler: 65 kilo Sakarya İl 2.liği,

Kort Tenisi Genç Kızlar Sakarya İl 2.liği,

Futsal Genç Erkekler II. Küme Sakarya İl 2.liği,

Basketbol Genç Erkekler II. Küme Sakarya İl 3.sü,

Milli Takım Kürek Genç erkekler Milli takım Genç iki tek kategorisinde Öğrencimiz Kaan BAĞ Slovanya 1.lik,

Milli Takım Masa Tenisi Kızlar Öğrencimiz Hilal Türkkan Milli Takım ile takım halinde Dünya 2.liği kazanmıştır.

Şener Özler Çocuk ve Mimarlık tarafından 9.düzenlenen Penceremden Dünya konulu Resim Yarışmasında öğrencimiz Gülin MERT’in eseri sergilenmeye değer görülmüştür.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı

Ortaokullar Arası 24 Kasım Öğretmenler Günü konulu Resim Yarışmasında Ege PİROĞLU Sakarya İl 2.cisi

İlkokullar Arası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu Resim yarışmasında Asya BIÇAKCILAR Sakarya İl 1.cisi

Ortaokullar Arası 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu Resim yarışmasında Umay KILIÇ Sakarya İl 1.cisi

İlkokullar arası “10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası”  konulu Resim Yarışmasında Berrin KARA Sakarya İl 2.cisi

Ortaokullar arası “10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası”  konulu Resim Yarışmasında Asya ERSOY Sakarya İl 1.cisi

Ortaokullar arası “10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası”  konulu Şiir Yarışmasında Zeynep TURAN Sakarya İl 3.cüsü

Ortaokullar arası “10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası”  konulu Kompozisyon Yarışmasında Beyzanur DURMAZ Sakarya İl 2.cisi

İKEA 2. Uluslar Arası “Peluş Oyuncak Tasarım Yarışması”nda Masal NAZ GÜL Türkiye’de ilk 10’a girmiştir.

Göktürk Kaan KILIÇ Satranç Küçükler Sakarya İl 1.cisi

Masa Tenisi turnuvasında Lise takımımız Sakarya 1.si,

Anadolu Lisesi Karate Sporcularımız 66 Kiloda Gürkan Çelik 74 Kiloda Furkan Kobaş İl ikincisi olarak okulumuzu ve ilimizi temsil etmeye hak kazanmışlardır.

Türk Dünyası’nın küçük mucitlerini bir araya getiren Türk Dünyası Bilim Olimpiyatlarına Sakarya’dan sadece Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu öğrencilerinden Azra AKSOY katılma başarısı gösterdi. 24-25 Aralık 2015 tarihinde Eskişehir’de gerçekleşen bilim olimpiyatlarına Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu öğrencisi Azra AKSOY, Fen Bilimleri öğretmeni Burcu GÜL’ün danışmanlığında yaptığı “Televizyonun Kromozom Yapısı Üzerine Etkileri” adlı buluşuyla katılmıştır.

4-C sınıfından Zehra Sancaklı Sakarya ili genelinde yapılan Cumhuriyet Turnuvasında kort tenisinde il üçüncülüğü,

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Cemre Giray, masa tenisi minik kızlar kategorisinde Sakarya şampiyonu, Satranç Yıldızlar İl Birinciliği müsabakalarında Ortaokul  öğrencisi Zeynep TURAN İl birincisi, 13 yaş genel klasmanda Ortaokul öğrencisi Aytuğ YANALOĞLU İl ikincisi, 14 yaş genel klasmanda Ahmed YILMAZ İl ikincisi,

Yıldızlar Türkiye karate şampiyonasında 45 kiloda. 5/B sınıfından Oğuzhan Ekinci Türkiye 2.si,

U 14 yaş altı Türkiye Salon Şampiyonası öğrencimiz Melek Nur ÜNVERİN 60 metre engelli yarışmasında Türkiye 2.si Uzun atlama dalında Türkiye 4.sü,

15.01.2016 yapılan yüzme yarışlarında SAÜ Vakfı Anadolu Lisesi öğrencilerimiz 50-200 m şort üstü yarışlarında il 2.liği, 100 m serbest yarışmaların da il üçüncülüğü,

12-14 Ocak 2016 tarihinde Denizli’de yapılan Genç Kızlar Masa Tenisi grup müsabakaları yarışmasında SAÜ Vakfı Anadolu Lisesi Masa Tenisi Takımı 2. olarak olarak Çorum’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı,

09.02.2016 tarihindeki Müsabakalarda Tekvandocularımız Kilolarında Muhammet Ali Hebiloğlu İl 1.si,  İmam Şamil Cengiz il 2.si oldu.

10.02.2016 tarihinde yapılan yarışmalarda yüzücümüz olan Sibel DEMİRCİOĞLU 50m kurbağalama da 1. olmuştur.

Ortaokul 6. sınıf öğrencimiz Sibel DEMİRCİOĞLU Küçükler Sakarya Yüzme Şampiyonasında, 100 mt Kurbağalama, 50 mt Kelebek ve 50 mt. Serbest stilde Sakarya 1.si olmuştur.

4.Sınıf öğrencimiz Zehra SANCAKLI Sakarya Kış kupası Tenis Şampiyonasında Sakarya 2.’si olmuştur.

Goethe Enstitüsü tarafından, Türkiye genelinde yapılan 302 maketin yarıştığı ülke maket yarışmasında Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okulları 5-B sınıfı öğrencisi Zehra Gökçayoğlu mansiyon ödülü almıştır.

Göktürk Kağan KILIÇ Satranç İl Birinciliği Müsabakalarında 2004 yaş kategorisinde İl birincisi olmuştur.

Öğrencimiz Gürkan Çelik Ordu'da Düzenlenen Karate Gurup Yarışmaların da 2. Olarak Türkiye Şampiyonası'na Katılmaya Hak Kazanmıştır

Tekvandocularımız İmam Şamil Cengiz Avrupa 3.sü Muhammet Ali Hebiloğlu Avrupa 4.sü olmuştur

Masa Tenis Bugün Oynanan Müsabakalar Sonunda Takımımız Türkiye 5. Olmuştur

İlkokul öğrencimiz Emrecan YAZAR Sakarya Kış kupası Tenis Şampiyonasında. İl 2.si olmuştur.

İlkokul Öğrencimiz Alperen KAYIN Sakarya Okullar arası aerobik cimnastik yarışmasında Sakarya 1.si olmuştur

Karatecilerimiz Melih TÜREL Sakarya 2.’si Ufuk TUNA Sakarya 3.’sü olarak Türkiye finallerine katılma hakkı elde ettiler.

Sinop ilinde yapılan yüzme Türkiye Şmp. Ortaokul Öğrencimiz Sibel DEMİRCİOĞLU 50 mt. Kurbağalamada, Türkiye 4.’sü olmuştur.

Ortaokul öğrencimiz Ahmet Baran ÜNVERİN  Atletizm Uzun Atlama dalında Sakarya 1.’si olmuştur. 

Sinop ilinde yapılan Bölge Satranç Şampiyonasına katılan öğrencilerimiz Göktürk Kaan KILIÇ ve Aytuğ YANALOĞLU dereceye girerek Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Okulumuz Büyükler Kort Tenisi Takımımız Sakarya İl 2.si olmuştur.

Lise Futsal Takımımız Sakarya İl 2.’si olmuştur.

 Türkiye’nin ilk çok dilli ve çok ödüllü yarışmasında 1012 proje arasından 6-C sınıfı öğrencisi Gülden Ada Özkan Jüri Özel Ödülü aldı.

Geleneksel çocuk oyunlarında 2/A sınıfı Serdivan 1.’si, 3/B sınıfı Serdivan 2.’si Olmuştur.

Yüzücülerimiz Utku Kurtdere 400 M Serbest de Sakarya 2.si,  Nilda Ceren Baycan 200 M Kurbağalamada Sakarya 4.’sü olmuştur.

Okulumuz Küçükler Kort Tenisi Takımımız Sakarya 3.’sü olmuştur.

Okçumuz Göktuğ Şavaş Sakarya 4.’sü olmuştur.

Yüzücümüz Utku Kurtdere 400 m Sertbest de 2. 200 m sırt da 2. 100 m sırt da 2. 50 m sırt da 1.'lik kazanmıştır.

Türkiye çapında ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen ‘’Gülten ÖZAYDIN Öykü Yarışması’’nda ‘’Bakmak ile Görmek’’ arasındaki farkın anlatıldığı ‘’TESADÜFİ HAYAT’’ adlı öyküsüyle Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu 8/C sınıfı öğrencisi Beyza Nur DURMAZ Türkiye 3.lüğüne lâyık görüldü..

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün iş birliğiyle il geneli 2.sınıflar arasında düzenlenen “Trafik Güvenliği” konulu resim yarışmasında Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel İlkokulu 2.sınıf öğrencilerinden Reyhan Nilsun ÖZLER adlı öğrenci il birincisi oldu. 

Çorumda düzenlenen 68 ilden 476 sporcunun katılımıyla gerçekleşen Okul Sporları Satranç Türkiye birinciliğinde okulumuz öğrencilerinden Göktürk Kağan Kılıç Türkiye küçükler kategorisinde 10.olarak derece elde etmiştir. 

2015-2016 Öğretim Yılı Okullar arası Satranç Turnuvası Yıldız Kızlar kategorisinde öğrencimiz Zeynep TURAN Sakarya 1.’si olmuştur.

Agora AVM 19 Mayıs Satranç Turnuvasında öğrencimiz Göktürk Kağan KILIÇ Sakarya 2.’si olmuştur.

2.Geleneksel Ada AVM ve Erenler Satranç Turnuvasında öğrencimiz Göktürk Kağan KILIÇ Sakarya 1.’si olmuştur.

Kort Tenisinde 5-B sınıfı öğrencimiz Ali Mert ÇİLİNGİR kendi yaş kategorisinde Sakarya 3.’sü olmuştur.

Kort Tenisinde 6-A sınıfı öğrencimiz Emir Korhan AKSAKAL küçüklerde Sakarya 3.’sü olmuştur.

Kort Tenis takımımız Rabia Zeynep ALDEMİR, Sezin HATİPOĞLU, Gizem KÜÇÜK, Pınar DEMİR, Sakarya 2.’si olmuştur.

İlkokullar arası yüzme yarışmasında 2-A sınıfı öğrencimiz Yağız KARABAŞOĞLU 50m Serbest ve 50m Sırt stilinde Sakarya 1.’si olmuştur.

İlkokullar arası yüzme yarışmasında 3-B sınıfı öğrencimiz Eslem KILIÇ 100m Serbestte Sakarya 2.’si, 50m Kurbağalamada Sakarya 3.’sü olmuştur.

2-A sınıfımız Geleneksel Çocuk Oyunlarında Serdivan 1.’si olmuştur.

TMMOB Barış Konulu Resim Yarışmasında 1-C Ş.Mithat TURAN,1-B Yusuf YILDIZ, 3-B B.Deniz TUTKUN, 6-C Sibel DEMİRCİOĞLU, 8-A Sılanur CANBÜLBÜL  ‘ÖDÜL’ derecesi, 1-A Burak ÇALIŞKAN, 3-A Ezgi ÇALIŞKAN, 3-B Dilara MUSTAFAHASAN, 3-C A.Nil DURMAZ, 3-C Ceren GÜNDÜZ, 7-A Utku KURTDERE, 7-A Berat ALTUN, 7-A Mustafa GÜNGÖRDÜ, 7-B Asya ERSOY  ‘SERGİLEME ’ ödülü almıştır.

MONAMİ Çocuk ve Çevre Konulu Resim Yarışmasında Anasınıflarından Nur Gunda NART,  2-A R.Nilsun ÖZLER, 2-A Ela ALTUNDAĞ, 2-B Ayşe İpek KILIÇ, 2-B İ.Berk DURMAN, 3-B Ecenaz AKGÜN, 3-B Eda GÜNEL ve 3-B Duru ZENGİN, 4-A Şeyma Gül TURAN, 5-B Aden ÇAKMAK, 5-B Alperen ÇELEBİ, 6-C Barış ŞEN, 6-B Ata CEVAHİR ‘MADALYA ’ ödülü almışlardır.

Sakarya Büyükşehir Belediyesine bağlı Sosyal Gelişim Merkezinin düzenlediği Mangala Turnuvası’nda Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu 7-A sınıfı öğrencisi Elif YILDIZ Sakarya 1.’si, 6-B sınıfı öğrencisi İrem Ceylin YILMAZ Sakarya 2.’si oldu.

2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Başarılarımız

3.Sınıf Öğrencimiz Emrecan YAZAR 27-28 Ağustos 2016 tarihinde Türkiye genelinde yapılan 9-10 yaş Tenis Turnuvasında Türkiye 2.’si olmuştur.

6.Sınıf Öğrencimiz Oğuzhan EKİNCİ 15 TEMMUZ Şehitler ve Gaziler iller arası Karate ligi müsabakalarında 50 kg’da Sakarya 1.’si olmuştur.

6.Sınıf Öğrencimiz Oğuzhan EKİNCİ 2016–2017 Eğitim ve Öğretim döneminde Rize İlinde Hazar Ülkeleri Milli Takım Müsabakalarında 45+ Kumite Karete dalında 3.’cü olmuştur.

Türkiye Rüzgâr Enerjisi birliği tarafından düzenlenen Resim Yarışmasında Öğrencimiz Sinem YILDIZDAŞ’ın resmi Türkiye Rüzgâr Enerjisi Birliği Resim Katalogunda yer almıştır.

3/B sınıfı öğrencimiz Emrecan YAZAR 9 YAŞ Sakarya Tenis İl Birinciliği Turnuvasında, Sakarya 1.’si olmuştur.

Sakarya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünün 05-06 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenlemiş olduğu Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Yıldız- Genç Kız-Erkek müsabakalarında Kız Yıldız sporcumuz Cemre Giray, Yıldız ve Genç kategorisinde Sakarya 1.’si olmuştur. Ayrıca Yıldız Erkek kategorisinde Erkin Aran Sakarya 5.’si olmuştur.

10 Kasım Atatürk'ü anma etkinlikleri kapsamında düzenlenen Resim yarışmasında İlkokullarda 4/A sınıfından Sudenaz MAHMUTOĞLU İl 2.’si Ortaokullarda da 5/A sınıfından Şeyma Gül TURHAN Sakarya 3.’sü olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu 5/A sınıfı öğrencimiz Ada ÇAKAL 10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası dolayısıyla il genelinde düzenlenen kompozisyon yarışmasında Sakarya 3.’sü olmuştur.

Sakarya Yüzme İl Karması Seçme Yarışlarında Öğrencimiz Utku Kurtdere; 100m Sırtta 1., 200m Sırtta 1.,  400m Serbestte 2.,  50m Serbestte 2.,  200m  Karışıkta 2. Olmuştur. 

Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün organizasyonu ile yapılan Sakarya Liseler Arası İl Birinciliği Bilek Güreşi müsabakalarında, SAÜ Vakfı Özel Anadolu Lisesi öğrencilerinden Mert YILMAZ sağ kol 2.’liği ve sol kol 3.’lüğü, Mustafa ZORLU sağ kol 3.’lüğü elde etti. 

SAÜ Vakfı Anadolu Lisemizin Sezin Hatipoğlu, Gizem Küçük, Pınar Damar ve Nidanur Çamur isimli öğrencileriyle oluşturduğu Kort Tenisi Takımı, Sakarya İli genelinde düzenlenen tenis turnuvasında takım olarak Sakarya 2.’si olmuştur.

SAÜ Vakfı Özel Anadolu Lisesi öğrencileri Urfodu (Uluslararası Bilgi Temelleri) yarışmasında biyoloji alanında 10 öğrenci 1.Etabı geçerek 2.etaba katılmaya hak kazandı.

Sakarya Yıldızlar Satranç İl müsabakalarında okulumuz öğrencisi Göktürk Kağan KILIÇ Sakarya 3.’sü olmuştur.

Öğrecimiz Eslem KILIÇ; 50 m Kelebekte 2.,  200 m. Karışıkta 3., 50 m Kurbağalamada  3.,  50 m Sırtta 4., 200 m Serbestte 4., 50 m Serbestte 4., Hepsinden aldığı puanlar sonucu Sakarya 3.’sü olmuştur.

Kick Boks Sakarya müsabakalarında Yıldızlar kategorisinde Kerem Yiğit BAŞAK Sakarya 1.’si, Küçükler kategorisinde Semih Eren AKGÜRBÜZ Sakarya 2.’si olmuştur.

Serdivan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Serdivan belediyesinin düzenlemiş olduğu “Benim gözümde 15 Temmuz” konulu Resim Yarışmasında okul öncesinden Alp ALEMDAR, Egemen YAVUZ, Efe OKUMUŞ, İlkokuldan Sudenaz MAHMUTOĞLU, Ortaokuldan Aslı BİLGEN ödüle layık görülmüştür.

Lise Basketbol takımımız Sakarya İl 3.’sü olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu öğrencilerinden Melek Nur ÜNVERİN, U16 Salon Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye 4.’sü, engelli uzun atlama kategorisinde Türkiye 6.’sı olmuştur.

Sakarya’da gerçekleştirilen Masa Tenisi Milli Takım kampına öğrencimiz Cemre GİRAY Sporcu olarak davet edilmiştir.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu öğrencisi Utku KURTDERE, yüzme dalında 4-5 Şubat 2017 tarihlerinde Bursa'da düzenlenen müsabakalarda Anadolu Yıldızlar Ligi'ne Sakarya İl Karması ile 100 metre Sırt dalında takımıyla birlikte üçüncülük elde etti.

Antalya'da 21-27 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen 2016-2017 Türkiye yıldızlar Satranç Şampiyonası'nda 13 Yaş Genel Kategoride 81 ilde 125 sporcunun yarıştığı turnuvada ilimizi ve okulumuzu temsilen katılan Göktürk Kağan KILIÇ Türkiye 5.’si olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okulları öğrencileri Jimnastik branşından Okul Sporları Sakarya İl Müsabakaları'nda Minikler A kategorisinde birinci sınıf öğrencileri Asya ÇABAS, Selen SARI, ikinci sınıf öğrencisi Alara ERGÜN, genel puan sıralamasında Sakarya 3.’lüğü; Minikler B Kategorisinde; İlkokulu dördüncü sınıf öğrencilerinden Alisa ERGÜN, Evrim GENÇ, Emel İklim CAN, beşinci sınıf öğrencilerinden Gülsüm KESKİN Sakarya 2.’liği elde ettiler.

Sakarya Okul Sporları Kapsamında 23 Şubat 2017 Perşembe düzenlenen Tekvando Gençler İl Müsabakalarında SAÜ Vakfı Özel Anadolu Lisesinden 11.sınıf öğrencilerinden İmam Şamil Cengiz kilosunda Sakarya 1.’si, Muhammed Ali Hebiloğlu ise kilosunda Sakarya 2.’si oldu

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından 25-26 Şubat 2017 tarihlerinde düzenlenen Okul Takımları Arası Yıldızlar Satranç Mahalli Yarışmalarında Göktürk Kağan KILIÇ, Aytuğ YANALOĞLU, Görkem ÖNCÜ, M. Yusuf UYSAL Sakarya 2.’si olmuştur.

08.03.2017 tarihinde Sakarya genelinde düzenlenen Okullar Arası Masa Tenisi Turnuvası'nda; Minik A Erkekler Kategorisinde Alp ATAŞ, Ali Kerem KILIÇ, Onur SARUHAN Sakarya 1.’si, Küçük Kız Kategorisi 2. Kümede İrem DOĞRU, Zeynep GÜNEŞ, Beren Naz DEDE, Pelin YILDIZTAŞ Sakarya 1.’si, Küçük Erkek Kategorisi 2. Kümede Ahmet Doğukan ALTUĞ, Erkin ARAN, Ömer Faruk ERGENE, Mehmet Ede GÜZ Sakarya 2.’si olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu öğrencileri il çapında düzenlenen, Sakarya Okul Sporları Küçükler 2. Küme Basketbol Müsabakaları'nda Sakarya 2.’si olmuştur.

09-10.03.2017 tarihlerinde düzenlenen Kort Tenisi Müsabakaları'nda Küçük Erkek Takımı Sakarya 3.’sü olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu öğrencileri il genelinde düzenlenen Çanakkale Şehitleri Anma Masa Tenisi Turnuvası'nda beşinci sınıf öğrencilerinden Pelin YILDIZDAŞ Sakarya 2.’si, altıncı sınıf öğrencilerinden Zeynep GÜNEŞ Sakarya 3.’sü olmuştur.

SAÜ Vakfı Özel Ortaokulu 7. Sınıf öğrencimiz Emir Korhan Aksakal 14 yaş Kort Tenisi Turnuvasında Sakarya Şampiyonu olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel İlkokul öğrencilerinden Emel İklim CAN, Ulusal Su ve Sağlık Kongresi tarafından düzenlenen "Suya Dair Her Şey" konulu resim yarışmasında Türkiye 3.’sü olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel İlkokulu öğrencilerinden Ceren GÜNDÜZ, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen "Geleceğimizin Gözüyle Güvenilir Gıda" konulu resim yarışmasında Türkiye 2.’si olmuştur.

11.03.2017 tarihinde il genelinde düzenlenen Step Aerobik Müsabakaları'nda küçükler kategorisinde Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okulları öğrencileri Aden ÇAKMAK, Sudenur GÖREN, Ada ÇAKAL, İrem Su AŞLAKÇI, Alperen ÇELEBİ, Zeynep DÜNYA, Elif Sıla ÖZENÇ, Eylül GÜLPÜ, Ayşe Naz YILMAZ Sakarya 1.’si olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel İlkokulu öğrencilerinden Ulu Rüzgar AVCI, İstanbul Taç Spor Kulübü tarafından düzenlenen 9 Yaş Tenis Turnuvası'nda 2. olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu öğrencilerinden Melek Nur ÜNVERİN, Sakarya Okul Sporları Atletizm İl Birinciliği Müsabakaları'nda uzun atlama dalında Sakarya 1.’si olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu öğrencilerinden Utku KURTDERE, Sakarya Okul Sporları Yüzme İl Birinciliği Müsabakaları'nda 100m Serbest, 50m Sırt, 200m Sırt stillerinde Sakarya 1.’si olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu öğrencilerinden Sibel DEMİRCİOĞLU, Sakarya Okul Sporları Yüzme İl Birinciliği Müsabakaları'nda 50m Kelebek, 50m Serbest, 100m Kurbağalama, 50m Kurbağalama stillerinde Sakarya 1.’si olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel İlkokulu öğrencisi Emre Can YAZAR, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle düzenlenen Tenis Şenliği 10 Yaş Sakarya İl Birinciliği Müsabakaları'nda Sakarya 2.’si olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel İlkokulu öğrencileri, 22/24 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Okul Sporları Yüzme Kategorisi Yüzme İl Birinciliği Minikler Turnuvası'nda üçüncü sınıf öğrencilerinden Mehmet YAĞIZ 100m Sırtüstü, 100m Serbest, 50m Kelebek, 50m Sırtüstü stilinde Sakarya 1.’si; dördüncü sınıf öğrencilerinden Eslem KILIÇ 100m Kelebek stilinde Sakarya 4.’sü, 50m Kelebek, 50m Serbest ve 50m Kurbağalama stilinde Sakarya 2.’si; ikinci sınıf öğrencilerinden Duru Nisa CANBOLAT 100m Kelebek stilinde Sakarya 2.’si, 50m Sırtüstü stilinde Sakarya 4.’sü olmuştur.

Türkiye’de ilk defa düzenlenen Zeka Oyunları Olimpiyatlarına katılım gösteren Vakıf Okulları Anadolu Lisesi öğrencileri Enise Bihter SARI ve Enes Buğra Kaya Sakarya Elemelerini kazanıp 11-13 Mayıs 2017 tarihleri arasında İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleşen finalinde Enise Bihter SARI Türkiye 49.’su, Buğra Enes KAYA ise Türkiye 58.’si oldu.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel İlk ve Ortaokulu uluslararası bir çevre programı olan Eco-School üyesi olarak, iki yıldır sürdürdüğü çalışmaları sonucunda yeşil bayrak almaya hak kazandı.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel İlkokulu dördüncü sınıf öğrencilerinden Ceren GÜNDÜZ, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının düzenlediği "Güvenilir Gıda" konulu resim yarışmasında Türkiye 1.’liği elde etti..

26-27 Nisan 2017 tarihlerinde gerçekleşen TEOG sınavlarında SAÜ Vakfı Özel Ortaokulu 8 Türkiye birincisi çıkarttı.  Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu bu başarısıyla, Serdivan Milli Eğitim Müdürlüğünün resmi olmayan sonuçlara göre yaptığı açıklamada Serdivan ilçesinde birinci oldu.

TOYOTA tarafından her yıl düzenlenen, ikinci sınıf öğrencilerinin katıldığı resim yarışması bu yıl "Trafikte Araçlar ve Yayalar-Uyulması Gereken Kurallar" konulu yarışmada İlayda KARTAL, Ilgın AKBABA ve Serra TEKEZ ödül almaya hak kazandılar.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu öğrencilerinden Alperen KAYIN, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Aerobik Jimnastik Türkiye Birinciliği Yarışmaları Küçük Erkekler kategorisinde Türkiye 4.’sü olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu 5/A sınıfı öğrencileri 13.04.2017 tarihinde gerçekleştirilen Geleneksel Çocuk Oyunları Kaleli Yakan Top Okullar Arası Müsabakaları'nda Sakarya 4.’sü olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Ortaokulu öğrencilerinden Sibel DEMiRCİOĞLU, Sakarya Okul Sporları Yüzme İl Birinciliği Müsabakaları'nda 50m Kelebek, 50m Serbest, 100m Kurbağalama, 50m Kurbağalama stillerinde Sakarya 1.’si olmuştur.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Beril Akdan KÖSE okçuluk branşında il ikincisi oldu.

Sakarya Üniversitesi Vakfı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Ömer ERTÜRK  Sakarya Okul Sporları şampiyonasında il üçüncüsü olmuştur.

2017 - 2018 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI BAŞARILARI

1. 17 Kasım 2017- “Goodyear Kalite ve Takım Çalışması” konulu resim yarışmasında Görsel Sanatlar Eğitim Lideri Sayın Yalçın DURSUN ile yaptıkları çalışmayla anasınıfı öğrencilerimizden Arda GÖLCÜK adlı öğrencimiz 1.olmuştur.

2. 12 Aralık 2017- Sakarya Satranç Turnuvası’nda “Küçükler” kategorisinde 1/B sınıfından Gökçe İpek KILIÇ il 2.olmuştur.

3. 12 Aralık 2017- İller arası yapılan karate müsabakasında 2/A sınıfından Elif ŞEN 2. Olmuştur

4. 12 Aralık 2017- İller arası yapılan karate müsabakasında 6/B sınıfından Ahmet Emir PARLAK 1.olmuştur.

5. 10 Ocak 2018- Sakarya’da düzenlenen “Ritmik Jimnastik Sakarya Şampiyonası”nda Minikler kategorisinde okulumuz 4/B sınıfından Didar Ecrin GENÇ ferdî olarak 3.olmuştur.

6. 10 Ocak 2018- Sakarya’da düzenlenen “Ritmik Jimnastik Sakarya Şampiyonası”nda Minikler B kategorisinde 2/B sınıfından Selen SARI il 3.sü olmuştur.

7. 10 Ocak 2018- Sakarya’da düzenlenen “Ritmik Jimnastik Sakarya Şampiyonası”nda Minikler B kategorisinde 2/B sınıfından Defne NAM il 3.sü olmuştur.

8. 10 Ocak 2018- Sakarya’da düzenlenen “Ritmik Jimnastik Sakarya Şampiyonası”nda Minikler B kategorisinde 2/B sınıfından Asya ÇABAŞ il 3.sü olmuştur.

9. 16 Ocak 2018- Sakarya Genel Satranç Turnuvasında 14 yaş ve üzerinde 8.sınıflardan Göktürk Kağan KILIÇ kendi yaş kategorisinde 1. ve Sakarya İl genelinde de il 3.sü olmuştur.

10. 13 Şubat 2018- Sakarya’ da Düzenlenen Satranç Turnuvasında “Egemen COŞKUNTÜRK” İl 3.sü olmuştur.

11. 14 Şubat 2018- 1.sınıf öğrencilerinden Çınar KARATEPE “WUSHU” müsabakasında Türkiye 2.si olmuştur.

12. 17 Şubat 2018- 8.sınıf öğrencilerinden “Emine Umay KILIÇ” Sakarya Okul Sporları Atıcılık müsabakalarında Havalı Tüfek yıldız kızlar kategorisinde Sakarya il 2.si olmuştur.

13. 23 Şubat 2018 – Aşağıda isimleri ve sınıfları yazılan öğrencilerimiz, “AYYILDIZIN ÇOCUKLARI” adlı İstiklal Marşı Yarışmasında il 1.si olmuştur.

14. Kayra Gülçin TEPE 7/B, Ege PİROĞLU 7/B, Mete Han AYTAÇ 7/B, Eylül DURAN 8/A, Canan TOY 7/B, Deniz Tuncer TEPE 6/C, Biricik AKYOL 8/B, Aysima KURU 8/A, Irmak KURU 8/A, Sude ÖZPİLAVCI 8/A, Esra KESLER 8/B, Serra YILMAZER 8/C, Alperen GERİ 6/B, Safiye Ecem UYSAL 8/B, Sıla IRMAK 8/A, Gülden Ada ÖZKAN 8/C, Ali Burak ÇİLİNGİR 8/B, İlyas Giray YAMAN 6/B, Hasan Efe AKSOY 6/B

15. 28 Şubat 2018- İl genelinde düzenlenen Basketbol müsabakasında Yıldız Kız Basketbol takımımız 2. olmuştur. Öğrencilerimizin isimleri aşağıdadır.

Betül AKCAN 8/B, Hatice Feza AYGÜN 7/B, Hande BAŞOĞLU 7/B, Nisanur MENCİK 8/B, Zeynep Berra ÇALIŞKAN 7/C, Aybüke BAŞSOY 7/C, İrem DOĞRU 7/A, Ece ŞEN 6/D

16. 28 Şubat 2018- Sakarya’da gerçekleşen Yıldız Jimnastik Aerobik Kategorisinde 8.sınıf öğrencisi Safiye Ecem UYSAL il 2.si olmuştur.

17. 05 Mart 2018 – il genelinde düzenlenen müsabakalarda okulumuz Küçükler Tenis Takımı 2. olmuştur. Öğrencilerimizin isimleri aşağıdadır.

18. Zehra SANCAKLI 6/C, Zeliha İpek AKTÜRK 5/C, Ekin Su Soner 6/C, Zeynep Gökçe YILDIRIM 6/D, Ceren GERİ 5/B, Sudenaz ŞAHİN 5/A, Hayat AK 5/A

19. 15 Aralık 2017 – İl genelinde düzenlenen Atletizm Kulüpler arası yarışmada 7/B sınıfından Nur Çınla MERT 2. olmuştur.

20. 2 Şubat 2018 – İl genelinde düzenlenen Tenis Turnuvasında 8/B sınıfından Emir KORHAN 1. olmuştur.

21. 08 Mart 2018 – İl genelinde düzenlenen Satranç Özel kulüpler arası yarışmada 7/B sınıfından Hande BAŞOĞLU 2. olmuştur.

22. 13 Şubat 2018 – İl genelinde düzenlenen Kick Box müsabakalarında 8/C sınıfından Kerem Yiğit BAŞAK 1.olmuştur.

23. 13 Şubat 2018 – İl genelinde düzenlenen Kick Box müsabakalarında 7/B sınıfından Enes Hakan AKBAŞ 2.olmuştur.

24. 26 Şubat 2018 – il genelinde düzenlenen kulüpler arası yüzme müsabakasında 4/A sınıfından Yağız KARABAŞOĞLU 1. Olmuştur.

25. 26 Şubat 2018 – il genelinde düzenlenen kulüpler arası yüzme müsabakasında 3/A sınıfından Zeynep TEPE 3. Olmuştur.

26. 26 Şubat 2018 – il genelinde düzenlenen kulüpler arası yüzme müsabakasında 3/A sınıfından Duru Nisa CANBULAT 2. Olmuştur.

27. 26 Şubat 2018 – il genelinde düzenlenen kulüpler arası yüzme müsabakasında 2/C sınıfından Kuzey CANSARI 2. Olmuştur.

28. 26 Şubat 2018 – il genelinde düzenlenen kulüpler arası yüzme müsabakasında 2/B sınıfından Ela ÖZTÜRK 2. Olmuştur.

29. 26 Şubat 2018 – il genelinde düzenlenen kulüpler arası yüzme müsabakasında 2/A sınıfından Ayşenaz DEMİRTAŞ 2. Olmuştur.

30. 01 Mart 2018 – il genelinde düzenlenen kulüpler arası tenis müsabakasında 2/C sınıfından Masal Naz GÜL 1. Olmuştur.

31. 01 Mart 2018 – il genelinde düzenlenen kulüpler arası tenis müsabakasında 2/A sınıfından Duru AYDIN 1. Olmuştur.

32. 11 Mart 2018 - Tarihinde Tekirdağ’da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Karate Turnuvasında 7.sınıf öğrencilerimizden Oğuzhan EKİNCİ 1. 6.sınıf öğrencilerimizden Melih Türel 2.olmuşlardır.

33. 15 Mart 2018 - Tarihinde İlçe Serdivan akıl oyunları turnuvasında Qbitz akıl oyununda 3-C sınıfı öğrencimiz Şenkal Turgut ŞAHİN 4. olmuştur, 4-B sınıfı öğrencilerimizden Emrecan YAZAR Mangalada oyununda 3. olmuştur.

34. 14 Mart 2018 - İlimizde düzenlenen küçükler kickboks müsabakalarında okulumuz 5-A sınıfı öğrencilerimizden Ezgi ÇALIŞKAN 40kg kategorisinde 4. olmuştur.

35. 12 Mart 2018 - İl genelinde düzenlenen masa tenisi müsabakalarında küçükler kategorisinde okulumuz öğrencilerinden Zeynep Kayra BEKTAŞ VE Cansu ÖZDEMİR takım olarak 4. Olmuşlardır.

36. 19 Mart 2018 - İl genelinde düzenlenen yüzme müsabakalarında yıldızlar kategorisinde okulumuz öğrencilerinden Sibel DEMİRCİOĞLU 1. Olmuştur.

37. 21 Mart 2018 - Marmara bölgesi kulüpler arası tenis müsabakalarında okulumuz 4-A sınıfı öğrencilerimizden Egemen COŞKUNTÜRK 2. Olmuştur.

38. 24-31 Mart 2018 - Makedonya’nın Üsküp şehrinde düzenlenen 2018 Karpos Açık Satranç Turnuvası’nda 17 ülkeden yaşıtları grubunda 1. olmuştur.

39. 9-15 Nisan 2018- Okul sporlarının düzenlediği geleneksel çocuk oyunlarında okulumuz 3-A sınıfı mendil kapmacada Serdivan ilçe 4.sü olmuştur.

40. 9-15 Nisan 2018 - Okul sporlarının düzenlediği geleneksel çocuk oyunlarında okulumuz 4-B sınıfı kaleli yakar topta Serdivan ilçe 4. sü olmuştur.

41. Sakarya genelinde İl orman bölge müdürlüğü ve il milli eğitimin ortaklaşa düzenlediği ‘ orman ve ağaç sevgisi ‘konulu resim yarışmasında okulumuz 2/A sınıfı öğrencilerinden Ayşenaz Demirtaş il 3. sü olmuştur.

42. 10 Nisan 2018 - Türkiye’ de düzenlenen ‘Geleceği Gören Dürbünün Olsa’ yarışmasında okulumuz 3-B sınıfı öğrencilerimizden Beyza YALÇIN final yarışmasında derece almıştır (1. ve 2.lik).

43. 10 Nisan 2018 - Türkiye’ de düzenlenen ‘Mahallem’ adlı yarışmada okulumuz 2-B sınıfı öğrencimiz Ahmet Uras KESKİN final yarışmasında derece almıştır (1. ve 2.’lik).

44. 10 Nisan 2018 - Marmara bölgesinde kulüplerarası karate müsabakalarında okulumuz 6-C sınıfı öğrencimiz Ahmet Emir PARLAK 2. olmuştur.

45. 12 Nisan 2018 - Anadolu Yıldızlar liginde 6-C sınıfı öğrencimiz Melih DERMENCİ 3.oldu.

46. 12 Nisan 2018 - Anadolu Yıldızlar liginde 7-B sınıfı öğrencimiz Oğuzhan EKİNCİ 1. oldu.

47. 14 Nisan 2018 - Sakarya ilinde düzenlenen kulüplerarası tenis turnuvasında 2-A sınıfı öğrencimizden Ege DOKUMACI 1.olmuştur.

48. 17 Nisan 2018 - Sakarya il geneli okul müsabakalarında yüzme minikler kategorisinde okulumuz 4-A sınıfı öğrencimiz Mehmet Yağız KARABAŞOĞLU 1.oluştur, 3-A sınıfı öğrencimiz Duru Nisa BULAT 2. Olmuştur.

49. 17 Nisan 2018 - Türkiye 23. Zekâ Oyunları Yarışmalarında okulumuz 2-A sınıfı öğrencimiz Elif ŞEN yarı finale kalmıştır.

50. 22 Nisan 2018 - Marmara bölgesinde düzenlenen kort tenis turnuvasında okulumuz 4-A sınıfı öğrencilerimizden Ahmet Egemen İLHAN yaşıtları arasında 1. olmuştur.

51. 4-6 Mayıs 2018 - tarihleri arasında Sakarya ilinde düzenlenen Türkiye yarı final yıldız kızlar yüzme müsabakalarında 8-B sınıfı öğrencimiz Sibel DEMİRCİOĞLU 50m kurbağalama stilinde 3. olmuştur.

52. Erkek basketbol takımı 18 Ocak 2018 tarihinde yapılan turnuvada il 2.si olmuştur.

53. 2017-2018 YGS-LYS başarı artışında ’lık bir artışla ilçedeki okullar arasında 2. sırada yer almıştır.

54. 30.06.2017 tarihinde yapılan denetlemeler sonucu temiz okul, sağlıklı okul projesi kapsamında beyaz bayrak ödülü almıştır.

55. Saü Vakfi Özel Anadolu Lisesi ile Sakarya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanlığı arasinda 15.12.2017 tarihinde iş birliği protokolü imzalanmıştır. Bu sayede öğrencilerimizin fakülte laboratuarlarında çalışma imkanları doğmuştur.

56. 10. sınıf öğrencilerinden Verda KABİL ve Melike ERDURGUN adlı öğrenciler Aralık 2017 tarihinde yapılan Türk Kültür Vakfı (afs) sınavları sonucu yurt dışında 1 yıl eğitim hakkı kazanmıştır.

57. Urfodu yarışmalarında 17 öğrenciyle 70 ve üzeri puan alarak il genelindeki en büyük başarıyı yakalamışlardır. 10 ülkenin katıldığı final etabında anadolu lisemiz ingilizce dalinda 100 üzerinden 96 puan alarak Dünya 1. si olmuştur. öğrencilerimizden Oğuzhan Yağız BOZKURT ferdi alanda Dünya 1. si olarak altın madalya almaya hak kazanmıştır.

58. Saü Vakfı Özel Anadolu Lisesinden 4 adet proje tübitak yarışmalarına katılmıştır.

59. 9.sınıf öğrencilerimizden Zeynep Serra ELMACI 18 Şubat tarihinde yapılan Taekwondo müsabakalarında il 2.si olmuştur.

60. 9.sınıf öğrencilerimizden Sevde CİNGİR 18 Şubatta yapılan Taekwondo müsabakalarında il 1. si olmuştur.

61. 9.sınıf öğrencilerimizden İlker İNCE 16 Şubat tarihinde yapılan Karate müsabakalarında il 3.sü olmuştur.

62. 9.sınıf öğrencilerimizden Melek Nur ÜNVERİN il genelinde yapılan Atletizm yarışmalarında il 2.si olmuştur.

63. 12.sınıf öğrencilerimizden İmam Şamil CENGİZ 18 Şubat tarihinde yapılan Taekwondo müsabakalarında il 1.si olmuştur.

64. ODTÜ ve İTÜ üniversitelerinin yaptığı robotik yarışmalarına okulumuz iki ayrı proje ile katılmıştır.

65. Saü Vakfı And. Lisesi İngilizce Zümresi, Erasmus projesine gönderdikleri proje kabul edilerek değerlendirilmeye alınmıştır.

66. İspanyolca Dele sınavında Oğuzhan SİVRİKAYA ve Berkay SİPAHİ başarılı olarak sertifika almaya hak kazanmışlardır.

67. EGAP projesi kapsamında okulumuz robotik klübümüz Ankara Türk Hava Kurumu Üniversitesinde yaptıkları robot yazıcıyı sergilediler ve büyük beğeni topladılar.Bu etkinliğe Sakarya’dan katılan tek okul Saü Vakfı And. Lisesi oldu.

 

Fotoğraflar