ANADOLU LİSESİ KIYAFET

ANADOLU LİSESİ KIYAFET

Kılık-Kıyafet Hususu:

Öğrenci forması, öğrencilerin her sabah ne giyeceklerini düşünmek için zaman ve zihinsel enerji harcamamaları için, aralarında gereksiz ve olumsuz rekabetin oluşmaması için ve dikkatlerini derslere odaklamaları ve böylece öğretime uygun bir ortam yaratmak için önemlidir. Öğrenciler belirlenmiş okul kıyafetini (okul amblemi olan t-shirt, pantolon ,sort etek ,polar ,pantolon) giyerler.

Kız öğrenciler:Okul t-shırtü,okul pantolonu,okul şort-eteği ve okul polarını

Erkek öğrenciler:Okul t-shırtü,okul pantolonu ve okul polarını giyebilirler.

*Öğrenciler okul tshırtü üzerine farklı bir kıyafet giyemezler.

*Beden eğitimi derslerinin olduğu günlerde okul eşofmanlarını yanında getiren öğrenciler ders başlangıcında eşofmanlarını giyer, ders bitiminde tekrar formalarını giyerler.

 *Öğrenciler okul tarafından belirlenen kılık kıyafet dışındaki giysilerle okula gelemezler. Haftanın çeşitli günlerinde yapılan kılık kıyafet kontrollerinde, kılık kıyafeti okul kurallarına uygun olmayan öğrencinin ismi müdür yardımcıları tarafından kaydedilir. İsmi listeye yazılan öğrenci ertesi gün ilgili müdür yardımcısının odasına giderek kılık kıyafetini düzelttiğini göstermek zorundadır. Eğer kılık kıyafetindeki olumsuzluğu düzeltmiş ise ismi listeden silinir. Olumsuzluk devam ederse veli ile de görüşülerek öğrencide davranış değişikliği sağlanması için gerekli basamaklar takip edilir. Yine sonuç alınamaz ise en son aşamada yönetmelik hükümleri uygulanır. 

Fotoğraflar